Danışma Hattımız

· Evlilik kararı
· Evlilik süresince
· Aldatma
· Boşanma
· Çocuk sorunları

212 352 09 43

 
 
 
 

Karikatür

 
 
 
 

Firmalar için Sosyal Sorumluluk Projeleri

· Evlilik Okulu
· Mutlu Evlilik
· Evlilikte Heyecan
· Evlilikte Cinsellik
· Evliliği Kurtarma

 
 
 
   
 
 
   
 

Danışman Evlilik Psikolojisi Danışma ve Terapi Merkezi


Evlilik için doğru insanı bulmak istiyorsanız. Hayatınızda neden biri yok diye düşünüyorsanız, arkadaşlarınız evlendi niye benim hayatımda 'o olmazsa yaşayamam' dediğiniz biri yok diye düşünüyorsanız. Ya da ben hep yanlış adamı seçiyorum diyorsanız, birlikte olduğunuz adamın size uygun olup olmadığını anlamak istiyor, birlikte olduğunuz kişilerin size olan davranışlarını beğenmiyorsanız, birlikte olduğunuz kişiyi evliliğe götürmek istiyorsanız, evlisiniz ama ilişkiniz de sorunlar yaşıyorsanız, evliliğinizde iletişimsizlik ön plana çıktı ise, evliliğinizin çatırdamaya başladığını hissediyorsanız artık cinsel ilişkilerinizde azalma, monotonlaşma yaşıyorsanız bizi aramanızın tam zamanıdır.
İlişkinizi bitirmek istiyorsunuz ama buna gücünüz yok. İlişkinizi bitirmek değil düzeltmek istiyorsunuz. İlişkinizde bazı yönler çok iyi gidiyor ama bazı konularda tartışıyorsunuz bu tartışmalara son vermek istiyorsunuz. Aileniz ve evliliğiniz arasında kaldınız, ailenizden size çeşitli baskı ve eleştiriler geliyorsa, evliliğinizin bu baskılar sonucu zorlandığını, kırılgan hale geldiğini düşünüyorsanız evliliğiniz bitmeden bizim ile irtibat kurmalısınız.
Evliliğinizi bitirmek mi yoksa yeniden yapılandırmak mı istiyorsunuz? Buna karar vermek için bir uzman görüşüne ihtiyacınız olduğunda ya da evliliğinizi bitirmeye karar verdiğinizde bunu hiç kimseye zarar gelmeden halletmek istiyorsanız. Arkanızda suçluluk duyguları, acılar, vicdan azapları bırakmak istemiyorsanız profesyonel bir danışmanlık hizmeti almalısınız.
Boşanma ve sonrasında duygularınızı en az acı ile atlatmak istiyorsanız. Bu ayrılıktan özellikle siz, eşiniz, çocuklarınız ve aileleriniz fazla etkilenmesin istiyorsanız, onlar yeteri kadar etkilendi bu etkilenmeyi durdurmak ve pozitife çevirmek istiyorum diyorsanız, çocuklara boşanma veya ayrılık kararının söylenmesini, onların bu karara doğru ve sağlıklı hazırlanmalarını istiyorsanız bu eylemlere girişmeden bizi arayabilirsiniz.
Evlilik danışma merkezi, evlilik öncesi, evliyken ve evliliğin hasarsız bitirilmesinde size yardımcı olmak üzere kurulmuş bir merkezin yayın organıdır. Bu site size öncelikle eş bulmak, özellikle evlilik öncesi dediğimiz tanışma, flört, söz, nişan aşamalarında da sizin yanınızda olmak için kurulmuştur. Doğru eşi nasıl, nerede bulacağınızı öğretecektir. Sizin bir kişilik envanterinizi çıkararak size uygun eş profillerini ortaya koyacaktır. Neden eş bulamadığınızı ve ne tür davranışlarınızla eş adaylarını kendinizden ve evlilik düşüncesinden uzaklaştırma nedenlerinizi bulmanıza yardımcı olacaktır. Sizin mutlu olmak için ne tür bir kişiye ihtiyaç duyacağınızı gösterecektir. Size kişiliğinize uygun olabilecek kişilik özelliklerini sıralayacaktır. Sizin boşa kürek çekmenizi engelleyecektir. Sizi daha sonrasında üzecek, mutsuz edecek kişilerle birlikte olmamanızı sağlayacaktır. Bu tür kişileri hayatınıza neden soktuğunuzu size açık olarak gösterecektir. Güvensizliklerini yok edecek, evlilik ilişkisinde kendinize tam güvenmenizi sağlayacak, ne aradığını bilen ve aradığını doğru yerde arayan, enerjisini boşuna tüketmeyen bir ilişki içine girmenizi sağlayacaktır. Evlilik danışma merkezi sayesinde evlilik konusunda yaşamış olduğunuz korkular, kaygılar, endişeleri çözümleyeceksiniz. Ailenizde, yakın çevrenizde ve arkadaşlarınız arasında yaşanmış olan kötü evlilikler sizi ne kadar olumsuz etkilemiş bunları görecek ve bu olumsuz etkileri silebileceksiniz.
Bütün bunların yanı sıra cinselliği hayatınızda nereye koydunuz? Bu konuda endişeleriniz var mı? Yaşadığınız sorunlar var mı? İşte bütün bunları konuşup sağlıklı olarak halledeceğiniz bir merkezle karşı karşıyasınız. Cinsel sorunlarınızı kimseyle, özellikle ailenizle hiç konuşamayabilirsiniz. Bazen konuştuğunuz kişiler size yanlış bilgiler verebilir. Veya bu konuştuğunuz konuları sonradan sizin hakkınızda kullanabilir. Böyle konuların yalnızca sizinle ve gerekli olduğu durumlarda da eşinizle paylaşılması en doğru yoldur. Uzman kişi hem bu konuda bilgilidir hem de onunla paylaştığınız bilgilerin yalnızca onda kalacağına emin olabilirsiniz. Bazen de erkeklerde ortaya çıkmış bir cinsel problem evlilikte sorunları içinden çıkılmaz hale getirebilir. Erkekler cinsel problemlerini kadınlar kadar kolay açığa vuramamaktadırlar. Kime, nereye gideceklerini bilemeyebilirler. Bu sorunu kabullenmek çok zor olabilmektedir. Bu sorunu geçici bir sorun olarak görmektedirler. Bu sorunun kimse tarafından duyulmasını istememektedirler. Bu tür durumları erkekliğe sığdıramayabilirler. Bazen de eşinin orgazm olamama şikayetinin üstünü kapatmaktadırlar. Çünkü erkek orgazm oluyorsa kadın için bir şeyler yapmasının gerekli olmadığını düşünmektedir. Aileler çocukları olduktan sonra cinselliklerini bir miktar arka plana atmaktadırlar. Çocuklar ailelerinin cinsel ilişkilerini duyabilirler gibi bazı korkular, ailelerin çocuk olduktan sonra cinsel ilişki sıklığını azaltmakta olup bu durum araştırmalarla saptanmıştır. Evlilik danışma merkezi olarak bir an önce ailelerin bu kaygısının doğru olarak çözümlenmesinin gerektiğini düşünmekteyiz.
Evlilik danışma merkezinin bir başka hizmeti ise kişilerin hiçbir isim vermeden evlilik ve cinsellikle ilgili sorunlarını canlı olarak danışabilecekleri bir telefon hattına sahip olmasıdır. Hızlı, canlı ve anında uzmanla konuşmak çiftlerin hayatlarını kolaylaştıracaktır.

 

 

Önemli linkler

www.psikohaber.com
www.alopsikolog.net
www.psiko.tv
www.hiperaktivite.net
www.cinselsorunlar.info www.egitimhizmetleri.com

 
 
 

Gümüş Yılımıza Özel Eğitimimiz

 
 
 
 

Tıklayın Mutlu Evliliğin Sırlarını Öğrenin

 
 
 
 

Karikatür

 
 
 
   
 
 
 

Özel Eğitimlerimiz

 
 
 
 

Ayın Önerileri

·Evlilik ve İş Başarısı ·Evlilik Kararının Alınması
·İkinci Evlilik
·Daha Sonraki Evlilikler
·Evlilikde Çocuk Faktörü
·Üvey Annelik ve Babalık
·Diğer Çocukların İlişkileri
·Menopoz Sorunları
·Evleri Ayırma
·Boşanma Kararı Alınması
·Evlilikte Yaratıcılık
·Evlilikte Cinsellik

 
 
 
 

Evlilikte Etkili
İletişim Oyunu

 
 
 
 

Evlilik Öncesi Testi

 
 
Anasayfa Evlilik sorunları Hizmetlerimiz Köşe yazıları Biz kimiz Projelerimiz